O nás

Jsme neziskovou organizací podporující mladou IT komunitu. Fungujeme na bázi klubu a členství. Pořádáme společné akce a setkání. Pomáháme early-stage projektům a sloužíme jako prostředník mezi IT a BIZ lidmi.

Baví tě startupy, projekty, technologie a inovace?
Zajímáš se o web, aplikace a trendy? Chceš se více zapojit do komunity? Tak neváhej a přidej se k nám!

Staň se členem Přidej se do našeho týmu

Naše krátká histore...

BizIT vznikl v roce 2010 na Vysoké škole ekonomické v Praze jako studentská organizace (klub) sdružující mladé nadšence do informačních technologií a byznysu.

Důvodem vzniku byl zájem zakladatelů o kolegy a kolegyně z branže. Zajímalo nás, kdo jsou naši spolužáci, co dělají, čím se zabývají, na jakých projektech pracují a co vlastně umí. Chtěli jsme naše vrstevníky z oboru lépe poznat. Chtěli jsme společně diskutovat o novinkách a trendech. Hledali jsme inspiraci a feedback. Lákalo nás hlouběji proniknout do české internetové komunity, poznat její vazby a hlavní protagonisty. Byli jsme hladoví po kontaktech a bláznivý po nových projektech. Jedním slovem - potřebovali jsme - networking.

Jako nejlepší řešení se nám nabízelo stát se členem klubu se zaměřením na IT a byznys. Tímto způsobem bychom se mohli účastnit akcí a zapojit se do projektů, kde se koncentrují informace a lidé, o které jsme měli zájem.

Vzdali jsme to. Po dlouhém a marném hledání takového klubu jsme přestali pátrat a rozhodli se jej založit. Chvíli poté, na jaře 2010 vzniká BizIT a koná se první oficiální akce klubu - přednáška s Ondřejem Raškou.

BizIT byl původně uzavřený klub určený pouze studentům VŠE. Veškerá naše činnost se odehrávala v Praze na půdě školy. Právě z tohoto důvodu máme dodnes nejvíce členů z Prahy z VŠE. Nicméně zanedlouho přišlo prozření. Sílící zájem a tlak okolí nás přesvědčili, že nemá smysl se uzavírat, a tak se BizIT stal otevřeným a přístupným pro všechny. Pro studenty i absolventy ze všech škol, měst a států - bez omezení.

Ještě nejsi členem Bizitu?

Zaregistruj se a získej výhody

Registrace