Akce již proběhla! Czechitas & StarLift: Otevíráme bránu do světa IT

Czechitas & StarLift: Otevíráme bránu do světa IT


O akci

Poslední březnová středa bude patřit dvěma ženám z oblasti startupů, díky kterým je svět IT mnohem více přístupný – Ditě Přikrylové z Czechitas a Evě Peterkové ze Starliftu.

VŠE RB 210

30.3. 2016

od 20:00
 

 

Cílem Czechitas je vzdělávat a inspirovat holky a ženy ve světě IT a budovat komunitu holek se zájmem o IT. Za tímto účelem organizují workshopy na různých úrovních pokročilosti, které se zaměřují na konkrétní technologie nebo znalosti. Czechitas nám představí Dita Přikrylová, zakladatelka a ředitelka neziskové organizace Czechitas, Kromě toho je datovou analytičkou na volné noze a pro EY. Forbes ji vybral letos mezi 30 nejvlivnějších lidí pod 30 let.

StarLift si klade za cíl podpořit podnikavého ducha a ambice talentovaných vysokoškoláků a čerstvých absolventů jejich vysláním na placené stáže do Silicon Valley. Mimo jiné Starlift usiluje o zprostředkování významných osobních a pracovních zkušeností, a v konečném důsledku o založení inovativních podniků s globálním potenciálem. StarLift zastoupí Eva Peterková, která buduje po boku zakladatelů Lenky Kučerové a Andreje Kisky ml. program StarLift. Přešla do něj z Rockaway Capital a po návratu ze studií v Londýně.


Po přednášce se již tradičně přesuneme na networking do blízké restaurace, takže pokud s námi chcete probrat aktuální témata z oblasti byznysu a IT, budeme rádi, když se přidáte :)

Přihlašování uzavřeno 22 Kdo je přihlášen?

Místo konání na mapě

Náměstí Winstona Churchilla 4
130 67 Praha

Hosté

Dita

Dita Přikrylová

Czechitas

Dita, absolventka informatiky a ekonomky v Brně, je zakladatelkou a ředitelkou neziskové organizace Czechitas, vzdělávají ženy v IT. Kromě toho je datovou analytičkou na volné noze a pro EY, učí děti programovat a učitele na středních školách učit, snaží se digitalizovat veřejnost a studovat PhD v oblasti BI. Forbes ji vybral letos mezi 30 nejvlivnějších lidí pod 30 let.

Eva

Eva Peterková

StarLift

Eva Peterková buduje po boku zakladatelů Lenky Kučerové a Andreje Kisky ml. program StarLift, který bude vysílat talentované české a slovenské studenty na placené stáže do startupů v Sillicon Valley. Přešla do něj z Rockaway Capital a po návratu ze studií v Londýně. Ve StarLift navazuje na 11 let zkušeností z vedení neziskové organizace Together Czech Republic (mezinárodní projekty pro mládež z programu Erasmus+). Kolem startupů se Eva točila již v pradávné historii, kdy se slovo startup ještě ani nepoužívalo - v roce 2000 spolu s bratrem založila konferenci JuniorInternet, kde zvítězilo několik velkých jmén naší scény - Jan Řežáb, Zdeněk Cendra atd.

Účastníci

Zobrazit všechny účastníky


Ještě nejsi členem Bizitu?

Zaregistruj se a získej výhody

Registrace